Click here for  Angling Home Page

                                     

             ANGLING NEWS

ALL ENGLAND N P T ANGLING ASSOCIATION
5 MAN BERT SIMPSON MEMORIAL MATCH.
SOLHAMPTON FISHERIES
13-Oct-2020
Team Winners.  
Position Undertaking Points Weight
1st NX WESTBROMWICH 9
2nd NX WALSALL 10
3rd NX PERRYBARR (A) 17
4th FIRST BUS YORK 25
5th STAGECOACH LIVERPOOL 26
6th NX BCA 28
7th STAGECOACH TRANSIT 32
8th NX PERRYBARR (B) 34
9th
10th
11th
Individual Winners.  
Position Undertaking Name Weight
1st NX WESTBROMWICH L HEBBERTS 123-10
2nd NX WALSALL M BETTERIDGE 86-00
3rd STAGECOACH LIVERPOOL M BERRY 82-02
4th NX PERRYBARR (A) J HOLT 69-10
5th NX WALSALL D BROWN 64-04
6th NX WESTBROMWICH P COPSON 63-08
6th NX PERRYBARR (A) M SMITH 63-08
8th NX WESTBROMWICH P TREANOR 63-02
9th NX WESTBROMWICH M WELLS 62-08
10th NX WALSALL A PARKES 60-06
11th NX WALSALL S LAWRENCE 56-13
12th STAGECOACH TRANSIT J McLEAN 55-00
13th FIRST BUS YORK R TOLOMEO 54-14
14th FIRST BUS YORK A KING 52-12
15th STAGECOACH LIVERPOOL A LEA 52-04
16th STAGECOACH LIVERPOOL M SHINGLER 51-08
17th NX PERRYBARR (A) D WESTON 50-00
18th NX PERRYBARR (B) D HOLT 46-02
19th NX BCA A PROSSER 43-12
20th STAGECOACH TRANSIT S McNALLY 35-06
Section Winners.  
Position Undertaking Name Weight
A 1st NX WALSALL A HUGHES 35-02
A 2nd
B 1st NX WESTBROMWICH M WELLS 62-08
B 2nd
C 1st NX PERRYBARR (A) M SMITH 63-08
C 2nd
D 1st NX WESTBROMWICH P COPSON 63-08
D 2nd
E 1st NX PERRYBARR (A) J HOLT 69-10
E 2nd
Hover over pic for names
ALL ENGLAND N P T ANGLING ASSOCIATION
 4 MAN TEAM MATCH.
MAKINS FISHERIES
08-Sep-20
Team Winners.  
Position Undertaking Points Weight
1st ROTHERHAM 10 109-15
2nd NX WALSALL 10 98-13
3rd LIVERPOOL STAGECOACH 17
4th FIRSTBUS YORK 20
5th NX BIRMINGHAM (A) 21
6th NX BCA (B) 24
7th NX BCA (C) 26
8th STAGECOACH TRANSIT 29
8th NX BCA (A) 29
10th NX BIRMINGHAM (B) 34
11th
Individual Winners.  
Position Undertaking Name Weight
1st ROTHERHAM R STUBBING 43-15
2nd NX BIRMINGHAM (A) P KITTS 35-04
3rd NX WALSALL A HUGHES 33-03
4th STAGECOACH LIVERPOOL M BERRY 32-07
5th NX WALSALL M BETTERIDGE 29-08
6th ROTHERHAM C SPENCER 27-02
7th NX BCA (C) M WELLS 25-02
8th NX BCA (B) P TREANOR 24-11
8th ROTHERHAM J EDWARDS 23-07
10th NX WALSALL S LEWRENCE 22-15
11th NX BCA (C) P CLAYTON 22-08
12th NX BIRMINGHAM (A) M SMITH 21-02
13th STAGECOACH TRANSIT C DOBSON 18-02
14th FIRSTBUS YORK M THOMPSON 15-14
15th ROTHERHAM R RODGERS 15-07
16th NX BCA (A) D JONES 15-02
17th STAGECOACH LIVERPOOL A LEA 14-13
18th FIRSTBUS YORK R TOLOMEO 14-04
19th FIRSTBUS YORK S HARDY 13-05
20th STAGECOACH TRANSIT S McNALLY 12-10
Section Winners.  
Position Undertaking Name Weight
A 1st STAGECOACH LIVERPOOL M BERRY 32-07
A 2nd
B 1st ROTHERHAM C SPENCER 27-Feb
B 2nd
C 1st FIRSTBUS YORK M THOMPSON 15-14
C 2nd
D 1st NX BCA (C) M WELLS 25-Feb
D 2nd
Hover over pic for names